یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2026 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1577×
 • اوقات شرعی

 • بررسی میزان هزینه اپراتورها و بسته های مختلف اینترنتی برای زائران کربلای معلی

  شناسه : 9656 ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰ 2943 بازدید ارسال توسط :

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، زائران اربعین حسینی در این گزارش، می توانند به راحتی میزان هزینه اپراتورها و بسته‌های مختلف اینترنت را بررسی کنند و انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند. مراسم پیاده روی اربعین به قدری اهمیت دارد که تمامی نهادها، سعی دارند تا تسهیلاتی را برای زائران […]

  بررسی میزان هزینه اپراتورها و بسته های مختلف اینترنتی برای زائران کربلای معلی
  پ
  پ

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، زائران اربعین حسینی در این گزارش، می توانند به راحتی میزان هزینه اپراتورها و بسته‌های مختلف اینترنت را بررسی کنند و انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشند.

  مراسم پیاده روی اربعین به قدری اهمیت دارد که تمامی نهادها، سعی دارند تا تسهیلاتی را برای زائران اربعین حسینی ارائه دهند، در این میان، ارتباطات در چنین راهپیمایی بزرگی، نقش مهمی دارد و آنتن دهی مناسب در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در عراق و لبه مرز ایران و عراق جزء نیازهای اصلی و ابتدایی مسافران است.

  تعرفه‌های رومینگ اپراتورها در روزهای عادی با این ایام، متفاوت است. طی روزهای گذشته، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار جدولی، تعرفه‌های اپراتورها را پیش از رایزنی برای کاهش قیمت‌ها اعلام کرد.

  کاهش ۶۰۰ تومانی تعرفه های مکالمه در عراق

  محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اظهار کرد: تعرفه های جدید برای ایام اربعین متفاوت است و زائران می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.البته بهتر است زائران برای اینترنت و دیتا ازسیم کارت عراقی استفاده کنند چرا که به لحاظ نرخ و قیمت، مناسب‌تر است.

  وی ادامه داد: همچنین با دو برابر کردن ظرفیت‌ها به دنبال کاهش نقاط ضعف و مشکلات هستیم.بسیاری از این مشکلات به خاک عراق مربوط می شود و سعی کردیم با رایزنی مشکلات را مرتفع کنیم.

  وزیر ارتباطات ادامه داد: مردم برای کاهش هزینه ها سعی کنند از سیم کارت عراقی استفاده کنند اما به لحاظ تعرفه ای، جدول بعد از کاهش تعرفه را منتشر می کنیم.

  جهرمی همچنین با انتشار کلیپی در اینستاگرام هم از تسهیلات برای زوار اربعین خبر داد.

   تعرفه‌های همراه اول

  همراه اول تعرفه های ویژه اربعین خود را بر این اساس منتشر کرد.

  از روز سه شنبه ۱۶ مهر تا روز جمعه ٣ آبان ماه ، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ای ٣٢٠٠ تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای ۲۱۰۰ تومان، ارسال پیامک ٩٠٠ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۸۵۰ تومان محاسبه می‌شود.

  همچنین، مشترکانی که از ١۶ تا ٣٠ مهرماه  به عراق مسافرت می کنند، بسته های دو روزه اینترنت همراه ٢٠ مگابایتی نیز از همراه اول هدیه می‌گیرند، این اپراتور، چهار بسته اینترنت در نظر گرفته است؛ این بسته‌ها از یک روزه و هفت روزه با حجم ١٠٠ مگابایت تا یک گیگابایت ارائه شده است.

  همراه اول تعرفه های ویژه اربعین خود را بر این اساس منتشر کرد، از روز سه شنبه ۱۶ مهر تا روز جمعه ٣ آبان ماه ، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ای ٣٢٠٠ تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای ۲۱۰۰ تومان، ارسال پیامک ٩٠٠ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۸۵۰ تومان محاسبه می‌شود. 

  البته پیش از این اعلام، تعرفه هر دقیقه مکالمه با ایران ۴۵٠٠ تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای ۳۰۰۰ تومان، ارسال پیامک ١۵٠٠ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۲۳۰۰ تومان بود.

  همراه اول  با نزدیک شدن به اربعین حسینی، اپراتور اول ظرفیت شبکه نسل دو، سه و چهار خود را برای مکالمه و اینترنت، در پایانه های مرزی افزایش داده  وبا اعزام کارشناسان خود به کشور عراق، در ۱۳ نقطه شامل ۲ نقطه در شهر نجف، ۵ نقطه در شهر کربلا و ۶ نقطه در مسیر پیاده روی اربعین، پاسخگوی مشکلات و سوالات مشترکان است.

  تعرفه‌های ایرانسلی‌ها برای اربعین

   از ۱۶ تا ۳۰ مهرماه علاوه بر۱۰ مگابایت اینترنت روزانه‌ای که به رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال‌سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از ۷۵ مگابایت تا ۱ گیگابایت (۱۰۲۴ مگابایت) در نظر گرفته شده  تا زائران اربعین بتوانند به انتخاب خود از آن‌ها استفاده کنند.

  همچنین زائران اربعین در مرزهای اصلی پیش از خروج به سمت عراق شامل مهران، خسروی، شلمچه و چذابه از روزانه ۱۰۰ مگابایت اینترنت رایگان نیزمی‌توانند استفاده کنند.

  در جدول زیر تعرفه های ایرانسل برای اربعین مشخص شده است:

   از ۱۶ تا ۳۰ مهرماه علاوه بر۱۰ مگابایت اینترنت روزانه‌ای که به رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال‌سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از ۷۵ مگابایت تا ۱ گیگابایت (۱۰۲۴ مگابایت) در نظر گرفته شده  تا زائران اربعین بتوانند به انتخاب خود از آن‌ها استفاده کنند. 

  همچنین مشترکین ایرانسلی که قصد استفاده از سرویس رومینگ را دارند باید پیش از خروج از ایران با استفاده از یکی از روش‌های دستی، از طریق اپلیکیشن «ایرانسل من» یا با شماره‌گیری کددستوری #۱*۱۱۱۱* برای فعال کردن رومینگ بین الملل اقدام کنند و در طول اقامت خود در کشور عراق، از شبکه رومینگ تمامی اپراتورهای عراقی استفاده کنند.

  بخشی از تعرفه‌های رایتل

  با پیگیری‌های خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اپراتور رایتل نیز تعرفه‌های ویژه ای برای اربعین در نظر گرفته است که بخشی از آن که مربوط به اپراتور کورک در اختیار خبرنگار فارس قرار گرفت.

  اپراتور رایتل نیز تعرفه‌های ویژه ای برای اربعین در نظر گرفته است که بخشی از آن که مربوط به اپراتور کورک در اختیار خبرنگار فارس قرار گرفت.

  یک مقایسه کلی از تعرفه‌های اپراتورها

  در مقایسه و نتیجه گیری از این تعرفه ها می توان گفت: اگر زائران با ایران تماس بگیرند در صورت داشتن سیم کارت همراه اول به ازای هر دقیقه ۳۲۰۰ تومان، سیم کارت ایرانسل نیز ۳۲۰۰ تومان و سیم کارت رایتل ۳۵۰۰ تومان هزینه پرداخت می‌کنند. اما اگر از ایران با زائران تماس گرفته شود به ازای هر دقیقه دارندگان سیم‌کارت‌‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل هر کدام ۲۱۰۰ تومان هزینه خواهد داشت.

  اگر زائران کربلا به شماره‌ای از سیم‌کارت‌های عراقی تماس بگیرند به ازای هر دقیقه ۲۱۰۰ تومان برای کسانی که دارنده سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل هزینه خواهد داشت و رایتلی‌ها ۲۵۰۰ تومان دقیقه‌ای برای هر مکالمه پرداخت می‌کنند. ارسال پیامک به شماره عراقی و ایرانی برای دو اپراتور همراه اول و ایرانسل ۹۰۰ تومان و برای رایتل هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته دریافت پیامک در هر حالتی برای دارندگان سیم‌کارت هر سه اپراتور رایگان است.

  در رابطه با بسته‌های اینترنتی بسته یک گیگی ویژه اربعین توسط ۲ اپراتور همراه اول و ایرانسل ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده که البته این ۲ اپراتور بسته اینترنت رایگان روزانه ۱۰ مگابایت را به زائران هدیه دادند. رایتل نیز بسته اینترنت روزانه ۵ مگابایتی در نظر گرفته است. اما هر مگابایت اینترنت با تعرفه آزاد برای همراه اول و ایرانسل ۸۵۰ تومان و برای رایتل هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  زائران فراموش نکنند که تعرفه‌های اعلام شده برای همراه اول و ایرانسل از ۱۴ مهر و برای رایتل از ۱۵ مهر تا ۳ آبان اعتبار دارد. همچنین تعرفه بسته‌‌های اینترنتی از ۱۹ مهر تا ۳ آبان معتبر هستند.

  حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از شانزدهم مهرماه برای بازدید از میزان پوشش دهی اینترنت و مکالمات به مرزهای ایران و عراق سفر کرده است، پوشش آنتن‌دهی اپراتورها در مسیر جاده اربعین به سمت پایانه مرزی خسروی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: تمام مسیرهای منتهی به شهرهای استان از دو مسیر ارتباطی فیبرنوری برخوردار است و در این پایانه شبکه اینترنت بی‌سیم برقرار شده‌است.

  کاهش چشمگیر هزینه رومینگ در ایام اربعین

  همچنین اسماعیل رادکانی، مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی، ملی و منطقه‌ای نیز اظهار کرد:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نرخ ظرفیت بین الملل رومینگ دیتا را برای اپراتورهای موبایل تا ۷۵ درصد در این ایام کاهش داده که این کار برای خدمت به زائران اربعین حسینی انجام شده است.

  وی ادامه داد:البته با اپراتورهای عراقی برای افزایش ظرفیت کانال‌های ارتباطی که به بهبود کیفیت کمک می‌کند نیز توافق کردیم.

  رادکانی گفت: پوشش دهی مناسب در کنار کاهش تعرفه‌ها کمک می‌کند تا زائران بتوانند امکانات لازم را برای حضور در این سفر معنوی داشته باشند.

  با این گزارش زائران اربعین حسینی می توانند به راحتی میزان هزینه اپراتورها و بسته های مختلف اینترنت را بررسی کنند و انتخاب آگاهانه تری داشته باشند

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.