چهارشنبه, ۲ فروردین , ۱۴۰۲ 1 رمضان 1444 Wednesday, 22 March , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1571×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  فریاد ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید!

  شناسه : 220 ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۷:۱۹ 569 بازدید ارسال توسط :

  وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا، همه مشکلات موجود در منطقه را متأثر از رفتار و حمایت مالی و تسلیحاتی غرب از تروریست‌ها عنوان کرده و می‌گوید، شما در جایگاهی نیستید که برای توان موشکی ما تعیین […]

  فریاد ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید!
  پ
  پ

  وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا، همه مشکلات موجود در منطقه را متأثر از رفتار و حمایت مالی و تسلیحاتی غرب از تروریست‌ها عنوان کرده و می‌گوید، شما در جایگاهی نیستید که برای توان موشکی ما تعیین تکلیف کنید!

  به گزارش عصر داراب به نقل از تابناک یک منبع مطلع روس گفت: «پس از این واکنش قاطع ظریف، خانم موگرینی وارد بحث شده و ایران را تهدید به ترک مذاکرات می‌کند که وزیر خارجه ایران عقب ننشسته و با قاطعیت می‌گوید: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید».

  در جریان مذاکرات هسته‌ای اخیر و پس از ابراز برخی تهدیدات طرف مقابل و به ویژه آمریکایی‌ها در خصوص توان موشکی و هسته‌ای ایران، وزیر امور خارجه کشورمان پاسخ قاطعانه‌ای به آنها داده است.

  یک منبع روسی نزدیک به مذاکرات هسته‌ای در گفت‌وگو با مهر ضمن بیان این مطلب افزود: «دوشنبه شب گذشته، مذاکرات فشرده و چالش برانگیزی میان ایران و اعضای ۱+ ۵ پای میز مذاکرات وجود داشته است. در این جلسه، تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا ضمن تهدید خواندن توان موشکی ایران برای ثبات خاورمیانه، با لحنی تهدید آمیز از ایران خواسته است به خواسته های دقیق واشنگتن در قبال تحریم تسلیحاتی و توان موشکی خود تن دهد».

  ی در تشریح واکنش محمد جواد ظریف به این رویکرد و رفتار طرف آمریکایی ادامه داد: «وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا همه مشکلات موجود در منطقه را متأثر از رفتار آنها و حمایت مالی و تسلیحاتی غرب از تروریست‌ها دانسته و به آنها می‌گوید، شما اساسا در موقعیت و جایگاهی نیستید که برای توان موشکی کشور ما تعیین تکلیف کنید».

  این منبع آگاه روسی ادامه داد: «پس از این واکنش قاطع ظریف، خانم موگرینی وارد بحث شده و ایران را تهدید به ترک مذاکرات می کند که وزیر خارجه ایران عقب ننشسته و با قاطعیت خطاب به غربی ها می‌گوید: یادتان باشد هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید».

  وی در پایان گفت: «این موضع گیری قاطعانه محمد جواد ظریف با استقبال سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مواجه شد و او در پی این جمله ظریف بلافاصله گفت: همچنین یک روس را»!

  این اتفاق در حالی رخ داده که پیشتر هم اخباری درباره بالا رفتن صدای مباحثات منتشر شده است؛ از جمله مهمترین آنها، دو شب پیش، هنگامی رخ داده که ظریف و کری نشستی خصوصی داشتند. ساکنان هتل کوبورگ می‌گویند، صدای فریاد دو طرف به قدری بلند بوده که به وضوح حرف هایشان در اتاق‌های دیگر شنیده می‌شد؛ تا جایی که دستیار کری وارد اتاق می‌شود و به آنها تذکر می‌دهد، حرف‌هایتان را همه می‌شنوند. فردای آن روز، اشتاین مایر با ظریف روبه رو می‌شود و می‌گوید: دیشب جلسه سازنده‌ای داشتید؛ آنقدر که صدایش را همه طبقه شنیدند!

  ثبت دیدگاه

  2 دیدگاه برای “فریاد ظریف در نشست وزرا: هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید!”
  1. درود بر همه زحمتکشان نظام.

  2. بابا ببخیال. اینااگه فدرت داشتن که خیلی وقت پیشا باید دادمیزدن. همون موقعی که امریکاگفت ابرانی ها وحشی هستن. اخبارتون حقیقت نداره