پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2026 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1577×
 • اوقات شرعی

 • رفع تصرف ۳۵ هکتار از اراضی ملی در بخش فورگ داراب

  شناسه : 14744 ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹ 265 بازدید ارسال توسط :

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز،  صبح امروز شنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۴٠۱ با دستور قضایی بخش فورگ، میزان حدود ۳۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان داراب و منطقه فورگ رفع تصرف و ساخت و ساز های انجام شده در آن قلع و قمع شد. مجتبی رحیمی رئیس منابع طبیعی داراب روز شنبه در […]

  رفع تصرف ۳۵ هکتار از اراضی ملی در بخش فورگ داراب
  پ
  پ

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز،  صبح امروز شنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۴٠۱ با دستور قضایی بخش فورگ، میزان حدود ۳۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان داراب و منطقه فورگ رفع تصرف و ساخت و ساز های انجام شده در آن قلع و قمع شد.

  مجتبی رحیمی رئیس منابع طبیعی داراب روز شنبه در حاشیه اجرای طرح رفع تصرف و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی ملی شهرستان داراب با تاکید بر اینکه این اقدام یک هشدار و تذکر جدی برای متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی است، گفت: صیانت از بیت‌المال و جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت و ساز و تخریب و تصرف اراضی ملی در دستور کار منابع طبیعی و آبخیزداری قرار دارد.

  به گفته وی، طبق قانون هرگونه ساخت و ساز در اراضی ملی غیر قانونی است و علاوه بر تخریب با متخلفان برخورد می‌شود.

  رحیمی اظهار داشت: منابع طبیعی به عنوان دستگاه حاکمیتی وظیفه دارد از تصرف در اراضی ملی توسط افراد جلوگیری کند و چنانچه در مرحله اولیه متصرفان به تذکرات ماموران منابع طبیعی بی‌توجهی و تصرفات خود را ادامه دهند، با اخذ مجوز از مراجع قضایی نسبت به رفع تصرف و از بین بردن تمام آثار تصرف اقدام خواهد شد.

  وی گفت: مردم، تشکلهای مردم نهاد و همیاران طبیعت در صورت مشاهده هر گونه دخل و تصرف و در اراضی ملی توسط افراد به نحو غیر قانونی ،با شماره گیری تلفن ۱۵۰۴ مراتب را به فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع‌رسانی کنند تا قبل از هرگونه ساخت و ساز جلوی تصرفات گرفته و از ادامه کار ممانعت شود.

   

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.