شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 شوال 1445 Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2003 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1577×
 • اوقات شرعی

 • خطیب نماز جمعه شیراز در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی مطرح کرد: فلسطینی ها همیشه کشته می دهند اما همیشه ایستادگی می کنند اما یهودیان با کوچکترین تهدیدی می ترسند. دشمن خدا ترسو است و لرزان و خائف

  شناسه : 9286 ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰ 8492 بازدید ارسال توسط :

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز، مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور جمعی از عاشقان اهل بیت در مصلای امام خمینی برگزار شد. نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرشیراز، آیت الله دژکام با بیان اینکه ایرانی ها قرن ها پیش از ظهور پیامبر به شخصیت پیامبر اسلام و خانواده ایشان […]

  خطیب نماز جمعه شیراز در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی مطرح کرد: فلسطینی ها همیشه کشته می دهند اما همیشه ایستادگی می کنند اما یهودیان با کوچکترین تهدیدی می ترسند. دشمن خدا ترسو است و لرزان و خائف
  پ
  پ

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز، مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور جمعی از عاشقان اهل بیت در مصلای امام خمینی برگزار شد.

  نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرشیراز، آیت الله دژکام با بیان اینکه ایرانی ها قرن ها پیش از ظهور پیامبر به شخصیت پیامبر اسلام و خانواده ایشان احترام می گذاشتند، به کتابی که یکی از زبان شناسان قهار در  این خصوص نوشته است اشاره کرد و افزود: یکی از فصل های کتاب بشارات اهل بیت به ظهور پیغمبر و مهدی آل محمد(ص) اختصاص دارد. یک جمله از جاماسب ثبت کرده است؛ قبر جاماسب در خفر جهرم است و مربوط به چند هزارسال پیش می باشد که دانشمند ایرانی نیز بوده است؛ در کتابش نوشته در آخر الزمان، نور در اولاد هاشم خواهد بود و جهان را غرق نور می کند، زمین به نور پروردگار روشن می شود وقتی مهدی آل محمد(ص) ظهور کند.

  نماینده ولی فقیه در شیراز با اشاره به ظهور اسلام در ایران، افتخاری برای همه عنوان کرد و افزود: اینکه پیامبر فرمود اگر علم در آسمان باشد ایرانی ها کشف می کنند به همین دلیل است که در مقابل حق ایستادگی نکردیم و همیشه پذیرفتیم. ما آل هاشم را همیشه احترام می گذاریم. دل ما همیشه کانون عشق به آل هاشم خواهد ماند. این مسیر را آبرومند طی کردیم و الان یهودیان هر کاری می کنند تا در برابر آل هاشم بایستند هیچ وقت به نتیجه نرسیدند و همیشه تیرشان به سنگ خورده است، این یکی از افتخارات شماست.

  آیت الله دژکام در خصوص یکی از خطبه های امام حسن مجتبی (ع) که فرمودند همسایه خدا همیشه امنیت دارد اظهار داشت: در یکی از خطبه های امام حسن که در یکی از کتب آمده است که مردم دو دسته اند: یک دسته همسایه خدا هستند. فردی به نام زمخشری به مکه مهاجرت می کند و در آنجا ماندگار می شود و به جارالله معروف می شود؛ اما امام حسن (ع) می فرماید اگر کسی اخلاص و تقوا داشته باشد خانه اش هر جا که می خواهد باشد، چنین کسی همسایه خداست و همیشه بیمه است و امنیت دارد. گاهی وقت ها کارهای خوبی می کنیم اما برای خدا نیست کسی که ریاکاری می کند برای خدا شریک قرار می دهد و خدا می فرماید هر گناهی که ببخشم این گناه را نمی بخشم. کسی که برای خدا شریک قرار می دهد هیچ وقت به جایی نمی رسد.

  وی افزود: دومین چیزی که امام حسن (ع) در مورد همسایه خدا می فرماید این است که همسایه خدا در حفظ الهی است؛ پس سعی کنید اعمالتان را خالصانه انجام دهید. به عنوان مثال فصل انتخابات که می شود هر وعده ای می دهند ولی بعد از انتخابات هیچ خبری از آنها نمی شود.

  خطیب نمازجمعه شیراز با اشاره به ایستادگی فلسطینیان در برابر یهودیان بیان داشت: در مقابل کسانی که همسایه خدا هستند، دشمنان خدا هستند. آنها همیشه لرزان هستند و دلشان می لرزد، هیچ وقت آرامش ندارند، به ظاهرشان نگاه نکنید، همیشه از مرگ می ترسند. فلسطینی ها همیشه کشته می دهند اما همیشه ایستادگی می کنند اما یهودیان با کوچکترین تهدیدی می ترسند. دشمن خدا ترسو است و لرزان و خائف.

  وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به رییس جمهور آمریکا گفت: شما مردمی هستید که در این شهرستان بیش از ۵۰۰ شهید دادید اما خانواده های شهدا خم به ابرو نمی آورند. همسایه خدا از مرگ و تهدید نمی ترسد. رهبر معظم انقلاب فرمودند که رییس جمهور آمریکا حواسش باشد نظام مقدس جمهوری اسلامی در ادامه راه خود همه سنگرها را فتح خواهد کرد.

  آیت الله دژکام در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) راهکارهایی جهت دوری از گناه ارائه داد و افزود: ذکر خدا زیاد بگویید. ذکر کثیر یکی از مصادیق آن تسبیحات حضرت زهرا است، هر وقت گناهی به فکرتان رسید ذکر خدا را زیاد بگویید هر جا هر کاری به ذهنتان رسید بگویید خدا این کار را دوست دارد یا نه؟ دومین مصداق، ذکر امام زمان است. به یاد امام زمان باشیم تا او هم به یادمان باشد و مشکلات این مملکت و جوانان را برطرف نماید تا کشورمان با دست جوانان پیشرفت کند.

   

  ثبت دیدگاه

  یک پاسخ برای “خطیب نماز جمعه شیراز در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی مطرح کرد: فلسطینی ها همیشه کشته می دهند اما همیشه ایستادگی می کنند اما یهودیان با کوچکترین تهدیدی می ترسند. دشمن خدا ترسو است و لرزان و خائف”
  1. جشن تولد امام حسن سه شنبه هفته قبل بوده خبرش بعد از پنج روز میذارید؟!