دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ 16 رجب 1444 Monday, 6 February , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1815 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 1571×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  در دیدار اعضای انجمن توسعه پایدار داراب و شورای شهر چه گذشت؟ آیا اعضا شورای شهر داراب، با یکدیگر اختلاف دارند؟ فرماندار داراب در جلسه انجمن کتابخانه ها:شهرداران هر چه سریعتر سهم نیم درصد کتابخانه ها را به حسابشان واریز نمایند ورزشکار دارابی قهرمان مسابقات پرورش اندام کارگران کشور شد امام جمعه داراب به نحوه برگزاری جلسه تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم ارشاد انتقاد کرد توسط کمیته امداد داراب صورت گرفت؛۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در قالب بن سبد غذایی به ۵۰۰ کودک مبتلا به سوء تغذیه پرداخت شد یک دوره مسابقه والیبال بانوان بمناسبت دهه کرامت در فورگ برگزار شد ۷۰ درصد تصادفات شهرستان داراب با موتورسیکلت است/یارانه ای کردن کلاه ایمنی برای دانش آموزان دارابی همزمان با سراسر کشور، طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال در داراب افتتاح شد مجوز میزبانی قطب نجوم و ستاره شناسی استان فارس به پژوهش سرای فارابی داراب اعطا شد فرماندار ویژه در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا: آمار بستری های کرونا در حال افزایش است / به دلیل عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل ها بیم موج جدید کرونا در شهستان داریم

  ۳۰۰ مبتلا به کرونا از آغاز تیرماه در داراب؛ رکورد مبتلایان به ۵۰۰ نفر نزدیک می شود/ چرا مسئولین اعلام وضعیت قرمز نمی کنند؟

  شناسه : 11514 ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲ 986 بازدید ارسال توسط :

  در حالی که داراب با شرایط موجود به لحاظ  تعداد مبتلایان به کوید۱۹ حائز شرایط لازم برای اعلام وضعیت قرمز  است اما همچنان مسئولین بهداشتی و ستاد کرونا در داراب از اعلام وضعیت قرمز خودداری می کنند. گویی نه تنها شهرستان ما بلکه مدیران ارشد کشور هم شرایط را به نفع این بیماری و در […]

  ۳۰۰ مبتلا به کرونا از آغاز تیرماه در داراب؛ رکورد مبتلایان به ۵۰۰ نفر نزدیک می شود/ چرا مسئولین اعلام وضعیت قرمز نمی کنند؟
  پ
  پ

  در حالی که داراب با شرایط موجود به لحاظ  تعداد مبتلایان به کوید۱۹ حائز شرایط لازم برای اعلام وضعیت قرمز  است اما همچنان مسئولین بهداشتی و ستاد کرونا در داراب از اعلام وضعیت قرمز خودداری می کنند. گویی نه تنها شهرستان ما بلکه مدیران ارشد کشور هم شرایط را به نفع این بیماری و در جهت گسترش آن رقم زده اند.

  اگر حافظه نه تاریخی چندان گذشته یاری کند در ابتدای شروع اپیدمی کوید۱۹ همه دستا اندرکاران مدیریتی و بهداشتی در کشور و در داراب؛ رأی به قرنطینه خانگی، عدم رفت و آمد و مسافرت به سایر شهرها و  استقرار اکیپ های ایست و بازرسی در ورودی شهرها نمودند این در حالی بود که بسیاری از شهرستان ها یا بیمار کرونایی نداشتند و یا  از حداقل مبتلایان برخوردار بودند اما با همه این شرایط  همه چه مدیران و چه مردم خود را موظف به رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی می دانستند اما امروز که شاهد موج وحشتناک گسترش این بیماری هستیم تنها با چند توصیه و قانونی که ضمانت اجرایی ندارد می خواهیم به جنگ این ویروس برویم که حسب ظاهر در این مرحله تا امروز پیروز میدان ویروس منحوس کرونا بوده که روز به روز جمعیت بیشتری را قربانی کرده و از گذشته استوارتر و محکم تر در حال فتح سنگرهای نه چندان مستحکمی است که اصولا با اولین شلیک مبتلایان به این ویروس از هم می پاشند و افراد در معرض خطر را مبتلا می کنند.

  اگر در روزهای آغازین این اپیدمی خطرناک  با اعلام شرایط ویژه به خود می بالیدیم که با برنامه ریزی و همکاری مردم توانسته ایم داراب را روسفید کنیم و هیچ مبتلایی نداشته باشیم امروز باید به حال زار شهرستانی گریه کنیم که روزانه  ده ها مبتلا به کرونا دارد و تا لحظه انشا این چند سطر آمار مبتلایان کم کم به عدد ۵۰۰   نفر نزدیک می شو و فقط تا این لحظه ۳۰۰ نفر در داراب به این بیماری مبتلا شده اند. اگر همه این مبتلایان را با رویکردی که امروزه شاهد آن هستیم و به مراوداتی که قبل از مثبت شدن تست و اطمینان از داشتن کرونا داشته اند بپردازیم متوجه می شویم که چه تعدادی از افراد که با مبتلایان مراوده داشته اند در معرض خطر بوده و یا مبتلا شده اند و این بیانگر تشدید این بیماری و افزایش بیش از حد مبتلایان و نهایتا افزایش میزان مرگ و میر خواهد بود.

  بر حسب اطلاعات موجود که در برخی خبرگزاری ها منتشر شده؛ رئیس جمهور در   روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۹۹ در جلسه ستاد ملی مبارزه  با کرونا، گفت: با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، مناطق مختلف کشور بر مبنای میزان ابتلا و شیوع بیماری کرونا و همچنین مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم خواهد شد و محدودیت ها و مقررات مرتبط با بیماری کرونا، در این چارچوب در آن مناطق سه گانه اعمال می شود.

  وضعیت سفید به چه معناست؟

  شهرستانی در وضعیت سفید (کم خطر) قرار دارد که طی ۲ هفته اخیر هر دو شرط زیر را داشته باشد.شرط یک: متوسط میزان بستری روزانه (به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت): حداکثر ۱، مثلا در شهرستانی با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر، متوسط روزانه ۲ بیمار بستری.شرط دو: متوسط تعداد بستری روزانه: حداکثر ۱، یعنی حداکثر ۱۴ بستری در شهرستان در طول دو هفته (شامل موارد مشکوک و قطعی). نکته مهم: وضعیت سفید به معنای بدون مخاطره بودن شهرستان نیست.

  وضعیت قرمز به چه معناست؟

  شهرستانی در وضعیت قرمز (خطر بالا) قرار دارد که طی دو هفته اخیر متوسط میزان بستری روزانه آن (به ازای هر صدهزار نفر جمعیت) بالای ۳ باشد. سایر شهرستان‌ها که سفید یا قرمز نباشند در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار می‌گیرند.توجه:‌ مثلا یک شهر با وجود آن‌که متوسط میزان بستری روزانه آن (به ازای هر صدهزار نفر جمعیت) کمتر از ۱ است اما به خاطر داشتن بیش از ۷ بیمار بستری در طول هفته شرایط شهرستان سفید را احراز نمی‌کند و لذا زرد محسوب می‌شود.

  با این شرایط و با ابتلای ۳۰۰ نفر از ابتدای تیرماه آیا نباید وضعیت قرمز برای داراب اعلام نمود و محدویت های لازم را دوباره اعمال کرد؟ امروز کجای این کشور و شهرستان را می شناسید که یک یا چند مبتلا نداشته باشند؟ آیا مبتلایان و ناقلانی کمه هنوز نمی دانند حامل این ویروس خطرناکند خود پتانسیل بالقوه انتشار آن نیستند؟ این را بگذارید کنار مردمی که هنوز کرونا را جدی نگرفنه اند!! بسیاری هنوز ماسک بعنوان اولین و شاخص ترین راه مقابله با این ویروس نمی زنندو بعضا خود را روئین تن می دانند و اعتقادی به استفاده از وسایل ایمنی و رعایت بهداشت فردی و فاصله اجتماعی ندارند.

  با این اوضاع چه بر سر کادر درمانی خسته ای خواهد آمد که نه تنها خود در معرض ابتلا به بیماریست بلکه شانه هایش دیگر توان سرویس دهی به اینهمه مبتلا را ندارد. گر چه همه قدر دان زحمات این عزیزان هستند و برایشان آرزوی صحت و سلامت می کنند.

  اینها را گفتیم تا اشاره ای هم در انتها به آمار مبتلایان جدید بیماری کرونا در شهرستان داراب، در تاریخ دوشنبه شانزدهم تیرماه داشته باشیم که نشان می دهد ، ش ۲۷ مورد جدید شناسایی شده است و  آمار کل مبتلایان تا به امروز به ۴۸۵ نفر رسیده است. از این تعداد ۲۲ نفر در بخش مرکزی(۱۷نفر شهر داراب،۳ نفر تنگ کتویه،۱ نفر دوبان،۱ نفر آبجهان)، ۳نفر در بخش جنت (۲نفر ده خیر سفلی ،۱ نفر زین آباد) و ۲ نفر در بخش فورگ(۱نفر دوبرجی، ۱ نفر شاه ابوذکریا) مبتلا شده اند.

  گفتنی است ۱۳نفر از این موارد مربوط به تجمع در یک مراسم عروسی و یک مراسم عزا در سطح شهرستان بوده است. آمار بیماران در حال بستری در بخش مراقبتهای ویژه تنفسی بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام، ۲۴ نفر می باشد که ۸ نفر مثبت قطعی، ۱۶ نفر پیگیر نتیجه آزمایش می باشیم.

  در ۲۴ ساعت گذشته، یک بیمار مبتلا به بیماری کرونا(دارای بیماری دیابت) در شهرستان فوت نموده است.

  همچنین آمار موارد فوتی  قطعی،  تاکنون ۶ نفر  می باشد.

  طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت،جهت هدفمند شدن غربالگری آزمایشگاهی، صرفاً از موارد علامت دار و بالای ۶۰ سال، مادران باردار و افراد دارای بیماری زمینه ای،نمونه گیری انجام می شود.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.