دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 Monday, 1 March , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1473 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1565×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت در استان فارس لیست کاندیداهای نهایی فارس را اعلام کرد/ رضا انصاری نامزد اصلاح طلبان در داراب فرماندار ویژه داراب در بازدید از اداره پست شهرستان: کلیه بسته های پستی ورودی به شهرستان استریل و ضد عفونی شوند بمناسبت روز غار پاک؛ غارهای مهم کوهستان های داراب پاکسازی شد مهندس زارع مدیر منابع آب داراب مطرح کرد: حجم تخلیه آب توسط چاه های پروانه دار؛ ۵ برابر حجم سد رودبال داراب است کمیسیون اقتصادی مجلس با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در داراب موافقت کرد عصر شعر انجمن باران در بنای تاریخی مسجد سنگی برگزار شد فرماندار داراب در دیدار با اعضاء انجمن میراث فرهنگی شهرستان:با وحدت و همدلی فعالین میراث فرهنگی و با برنامه ریزی مناسب می توان روز تاریخی دارابگرد را در داراب برگزار کرد جلسه پر تنش پیشگیری از تخریب منابع طبیعی داراب با حضور مدیر کل منابع طبیعی فارس برگزار شد/ جاده تنگ کتویه تهدیدی برای شهر داراب است برنده ماراتن رقابت انتخاباتی داراب و زرین دشت کدام جناح سیاسی است؟ دکتر اسماعیلی: بيمارستان امام حسن مجتبى (ع) داراب به پيشرفته ترين دستگاه تراكم سنج استخوان مجهز شد

  پرفسور راجرام: کشاورزی و انقلاب صنعتی آلوده کننده محیط زیست هستند

  شناسه : 3020 ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴ 206 بازدید ارسال توسط :

  دکتر راجرام که بعنوان مهمان ویژه در همایش نیم قرن پژوهش و آموزش در راستای خود کفایی کشور  در داراب دعوت شده بود ضمن ابراز خورسندی از حضور در این همایش به نقش  انقلاب سبز در افزایش تولید غذا اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب سبز که توسط دکتر  برلوک  آغاز شد تاثیر بسیار زیادی […]

  پرفسور راجرام: کشاورزی و انقلاب صنعتی آلوده کننده محیط زیست هستند
  پ
  پ

  دکتر راجرام که بعنوان مهمان ویژه در همایش نیم قرن پژوهش و آموزش در راستای خود کفایی کشور  در داراب دعوت شده بود ضمن ابراز خورسندی از حضور در این همایش به نقش  انقلاب سبز در افزایش تولید غذا اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب سبز که توسط دکتر  برلوک  آغاز شد تاثیر بسیار زیادی در تولید غذا در دنیا داشت و از شروع آن تولید و عملکرد گندم در دنیا افزایشی بوده است و در ۱۰سال گذشته سرعت و رشد عملکرد در دنیا ثابت شده و در حد ۱% در سال رسیده است . وی با اشاره به اینکه در ۴۰ سال آینده شرایط متفاوت خواهد بود گفت: ما نخواهیم توانست کارهایی که در  ۵۰ سال گذشته انجام میداده ایم در ۴۰ سال آینده انجام دهیم . چون سرعت تغییرات در حدی است که عملیات و کارهاییکه در گذشته انجام میداده ایم پاسخگو نخواهد بود . وی اساس انقلاب سبز را سه محور بذر اصلاح شده ، کود نیتروژن و آب آبیاری معرفی نمود.

  به گزارش پایگاه تحلیلی خبری عصر داراب؛ برنده جایزه جهانی غذا در سال ۲۰۱۴ گرم شدن زمین را ناشی از انقلاب صنعتی دانست و  افزود: از جمله مسائل و مشکلات پیش روی کشاورزی  بغیر از آب ، گرم شدن کره زمین و کمبود ماده آلی خاک است و می طلبد که به  این مسئله نگاه جامع تری داشته باشیم. گرم شدن کره زمین ناشی از انقلاب صنعتی و افزایش جمعیت است و از مهمترین عواقب  گرم شدن کره زمین کاهش بارندگی هاست که بی تاثیر از کل اکوسیستم جهانی نخواهد بود.

  وی  کشاورزی را ازجمله منابع آلوده کننده محیط زیست  معرفی کرد و بیان داشت: عدم مدیریت مطلوب بقایای گیاهی، تولید گاز متان از فضولات حیوانی و …. از جمله منابع آلوده کننده محیط زیست هستند و  جنگل های دنیا را از منابع تثبیت کربن و ازت می باشند.

  پروفسور سانجایا راجرام از بهنژادگران بزرگ گندم متولد ۱۹۴۴ میلادی در هندوستان می باشند که تحصیلات ابتدایی تا کارشناسی ارشد خود را در هندوستان و دکتری خود  را زیر نظر اساتید بزرگی همچون دکتر واتسون از دانشگاه سیدنی اخذ کرده اند . وی در طول ۳۵ سال خدمت خود در مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی(گندم و ذرت ) ( سیمیت) مدیر برنامه به نژادی گندم بوده که توانسته است ۴۸۰ واریته گندم را تولید کند که در ۵۱ کشور بعنوان رقم تجاری کشت شده از جمله ارقام غلات چمران ، سیروان و دیگر ارقام .

  وی در حال حاضر مشاور مرکز بین المللی تحقیقات کشاورزی برای مناطق خشک ( ایکاردو) و مشاور شرکت های خصوص بزرگ در آمریکا و هند هستند و بسیاری از به نژادان معروف کشور کارآموزان دکتر راجرام بوده اند.

  همایش نیم قرن پژوهش و آموزش در راستای خود کفایی کشور به همت مرکز تحقیقات کشاورزی داراب در دانشکده کشاورزی ومنابع طبیعی  در روز چهرشنبه ۲۵ فروردین ماه برگزار شد.

  و

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.