پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹ 14 صفر 1442 Thursday, 1 October , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1339 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد دیدگاهها : 1563×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  گزارش تصویری صبحگاه مشترک در پایان رزمایش فاطمیون داراب گزارش تصویری پایان زمان تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مرحله دوم انتخابات در داراب سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: انتقال ۳۴ مصدوم واژگونی اتوبوس زائران دارابی کربلا به بیمارستان‌های شیراز سردار اهوازیان در نشست بصیرتی دانشگاه پیام نور داراب: باید با چشم دل به ولایت نگاه کنیم و همواره مسیر شهدا را دنبال کنیم فرماندار ویژه داراب در جلسه شورای نهضت سوادآموزی: مربیان و مجموعه سوادآموزی در کنار سواد آموزی، مهارتهای اساسی، مهارتهای زندگی، مطالبه گری و نقد منصفانه را نیز آموزش دهند آمار مبتلایان به کرونا در کشور: ۱۰۴۶۹۱نفر/در استان فارس:۴۰۴۱ نفر/ در داراب:۴۲ نفر فرماندار داراب: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۳ پروژه عمرانی در دهه فجر/ بیشترین حجم پروژه‌های گازرسانی استان فارس مربوط به شهرستان داراب است رئیس دادگستری داراب: با کسانی که به یک وجب از اراضی ملی شهرستان تجاوز کنند برخورد قاطع می‌کنیم/ صدور دستور توقف عملیات احداث جاده در تنگ کتویه ذرت کاران دارابی زیر تیغ شرکت پشتیبانی امور دام/دبیر نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی داراب:پرداخت ۵۵ هزار تومان از جیب ذرت کاران به شرکت پشتیبانی امور دام کشور با کدام قانون؟ با اهدای زمین توسط خانواده خیّر جنت شهری؛ حوزه علمیه خواهران در جنت شهر ساخته می شود

  نساء و گلنساء؛ مادرانی که رنگ سرای سالمندان را ندیده اند/ روایتی از عشق مادرانه و فرزندان قدر شناس

  شناسه : 5019 ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴ 161 بازدید ارسال توسط :

  عصر داراب نیوز، رسول امیری؛ به اتفاق یکی از دوستان به نام آقا میثم رفتیم  روستای طاحونه، منزل کارگری پیر و زحمتکش اما پر توان که اهالی فورگ لقب بلدوزر طاحونه به او داده اند. آقای اسماعیل کیوانی معروف به مشت اسمال، وقتی پتک و کلنگ و ابزار سنگین کارگری را به دست می گیرد […]

  نساء و گلنساء؛ مادرانی که رنگ سرای سالمندان را ندیده اند/ روایتی از عشق مادرانه و فرزندان قدر شناس
  پ
  پ

  عصر داراب نیوز، رسول امیری؛ به اتفاق یکی از دوستان به نام آقا میثم رفتیم  روستای طاحونه، منزل کارگری پیر و زحمتکش اما پر توان که اهالی فورگ لقب بلدوزر طاحونه به او داده اند.

  آقای اسماعیل کیوانی معروف به مشت اسمال، وقتی پتک و کلنگ و ابزار سنگین کارگری را به دست می گیرد یادمان به این بیت می افتد:

  “به دست آهن تفته کردن خمیر

  به از دست برسینه پیش امیر”

  سرغروب بود، مشت اسمال خسته اما شاد از یک روز کسب نان حلال وارد حیاط شد. خوش و بش و تعارفات که تمام شد، رفتیم سراغ اصل گزارش:

  مشت اسمال ۷۰ساله وهمسر ۵۷ساله اش، علاوه بر داشتن داشتن ده فرزند، با یک دست کارگری، هنوز مادران شان را درکنارخود سرپرستی می کنند. نسا، مادر خانم مشت اسمال و گلنسا مادر خودش است. دو پیرزن که هر کدام نزدیک به ۹۵سال سن دارند اما مثل چراغ به فرزند و نوه هایشان می تابند.

  همانجا به دوستم میثم گفتم:

  ماشاعران شعر مادر می نویسیم، شماخواننده ها ترانه ی مادر می خوانید، فیلمسازان فیلم مادر می سازند، دیگری روز مادر هدیه می خرد، دیگران کنگره و بزرگداشت مادر به پا می کنند، واعظان از جایگاه مادر می گویند، اما  بیشتر این مقوله ها تعارف وتشریفات است اما مشت اسمال و همسرش روی همه ما را کم کرده اند، نه در بوق می دمند نه ادعایی دارند و حتا گزارش و خبر هم برایشان مهم نیست. دریک کلام در اوج انسانیت و وجدان وظیفه ی خود را انجام می دهند. دوباره یادم به خانه سالمندان افتاد و بغض های ورم کرده ی  مادرانی که درچشم هاشان می شکفد اما خبری از محبت فرزندان

  بله رفیق..

  شعار، عمل نمی کند و عمل، شعار نمی دهد.

  مشت اسمال و همسرش بی  آن که درس بخوانند و ملک و منالی داشته باشند  بهترین روشنفکران و سرمایه دارانی  هستند که یک عالمه پول و کتاب حریف مرامشان نیست..

  با هر دو مادر,کهنسال اما زنده دل، گفتگوها کردیم،آ نچه گفتند وشنیدیم، خارج ازتوان ادبیات ونگارش ماستف فقط همین رابگویم که انسان بودند و دوستمان داشتند و دوستشان داریم.

  درود به غیرت مشت اسمال و همسرش و آفرین به نساء و گلنساء که چنین فرزندان با معرفتی تربیت کرده اند.

  گاهی عشق، اینگونه ظهور می کند.

  photo_2016-10-22_00-46-38-copy photo_2016-10-22_00-46-56-copy

   

  ثبت دیدگاه

  7 دیدگاه برای “نساء و گلنساء؛ مادرانی که رنگ سرای سالمندان را ندیده اند/ روایتی از عشق مادرانه و فرزندان قدر شناس”
  1. آفرین…درود به مشت اسمال و همسرش .
   واقعن تحسین برانگیز است

  2. زنده باد نسا وگلنسا ومشت اسمال وهمسرش. انسانیت یعنی همین

  3. توی قرن آهن واقعن کم گیر میاد چنین انسانهای پرعاطفه..ای
   رحمت به شیر پاک مادران

  4. سلام و درود برهمه مادران وپدران عزیز،
   درود بر مهربانی وصفای باطنشان.. دوستتان داریم
   جمعی ازجوانان دهه۶۰، ۷۰

  5. قشنگترین خبر بود….
   حالا خدا به داد نسل ما برسه که معلوم نیست کدام خانه سالمندان. یا بهزیستی جامون بدهند….انسانیت قدیمی ها دیگربرنمیگردد….

  6. آفربن خدا خیروبرکت بده به زندگیشون

  7. درود بر مشت اسمال و مادرانش .
   و درود بر استاد قلم رسول امیری
   *گاهی عشق اینگونه ظهور میکند *