دوشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰ 8 رمضان 1442 Monday, 19 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1520 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1566×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  ترامپ فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد رئیس دادگستری داراب: از سخنان امام جمعه لذت بردیم اما بیانیه نماینده همه ما ناراحت کرد سرپرست حجاج ایرانی اعلام کرد: ۳۶۵ ایرانی در فاجعه منا فعلا مفقود شده‌اند در یکی از باغات فورگ؛ قارچ های چتری بزرگ پیدا شد بصیری رئیس فرهنگ و ارشاد داراب خبر داد: هفته فرهنگ و هنر داراب از ۱۱ مهر آغاز می شود در سمینار راهکارهای بهبود شرایط مصرف آب مطرح شد: سیدی: ۹۰ درصد از باغات و ۴۰ درصد از مزارع شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده است/ ارجمند: ۹۴ درصد آب های زیر زمینی در بخش کشاورز مصرف می شود بازدید تیم مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی از باغات سرمازده شهرستان داراب اولین جشنواره غذاهای خانگی با هدف کمک به بیماران خاص و کلیوی در داراب برگزارشد یادواره شهدا دانشجو و مدافع حرم در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب برگزار شد به دستور مقامات قضایی استان صورت گرفت؛ عملیات احداث جاده غیر قانونی تنگ کتویه داراب متوقف شد

  فرماندار داراب در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی : اسامی رؤسای اداراتی که در عملیاتی نمودن مصوبات شورای سوادآموزی، سهل انگاری نمایند به رسانه ها انعکاس داده می شود

  شناسه : 5008 ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۷ 329 بازدید ارسال توسط :

  جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان داراب در تاریخ ۲۷ مهرماه  در محل فرمانداری و  به ریاست فرماندار داراب تشکیل شد. به گزارش عصر داراب نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش داراب؛ در این جلسه ابتدا مدیر آموزش و پرورش گزارشی از روند فعالیت های انجام شده در سال جاری و همچنین اهداف […]

  فرماندار داراب در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی : اسامی رؤسای اداراتی که در عملیاتی نمودن مصوبات شورای سوادآموزی، سهل انگاری نمایند به رسانه ها انعکاس داده می شود
  پ
  پ

  جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان داراب در تاریخ ۲۷ مهرماه  در محل فرمانداری و  به ریاست فرماندار داراب تشکیل شد.

  به گزارش عصر داراب نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش داراب؛ در این جلسه ابتدا مدیر آموزش و پرورش گزارشی از روند فعالیت های انجام شده در سال جاری و همچنین اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی مطرح نمود و از همه مسئولان عضو شورا درخواست همکاری بیش از پیش نمود.

  فرماندار شهرستان داراب  در این جلسه گفت : با عنایت به فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی بر پایان بخشیدن به بی سوادی و هم چنین تاکید دولت تدبیر و امید بر همگان لازم است درخصوص همکاری با سوادآموزی به منظور شناسایی، جذب و آموزش سوادآموزان واجد شرایط، مساعدت کامل و کافی با مدیریت آموزش و پرورش و اداره سوادآموزی صورت پذیرد.

  عبدالرضا قاسم پور در پایان تاکیدکرد: در صورتی که رؤسای اداره های عضو شورا ، مصوبات جلسه شورا پشتیبانی را عملیاتی نکنند و سهل انگاری نمایند از طریق فضای مجازی و رسانه ها اسامی آنان به مردم معرفی می گردد.

  در پایان پس از بحث و تبادل نظر تصمیم های زیر اتخاذ گردید :

  ۱-مقرر گردید برای بهبود وضعیت فعلی سوادآموزی ، سازمان تبلیغات با توجه به ماه محرم و صفر و حضور گسترده مردم در مساجد مبلغین را مکلف نموده تا با نفوذ کلام خود به نحو مطلوب درجهت جلب مشارکت مردمی اقدام نمایند.

  ۲-با توجه به بومی سازی آموزش در پیشبرد اهداف شورا مقرر گردید، بخشداران تابعه ضمن برگزاری جلسات با شوراها و دهیاران ، اقدام به شناسایی بی سوادان و معرفی مربی بومی برای آموزش نموده و فعالیت های انجام شده را به صورت مستمر و مکتوب به دبیر شورا و فرمانداری ارسال نمایند.

  ۳-به منظور تنویر افکار عمومی و ایجاد انگیزه برای جذب سوادآموزی مقرر گردید ادارات عضو، اعطای امتیازات به متقاضیان سوادآموزی را به صورت اطلاعیه تدوین و با نصب در محل اداره به اطلاعات افراد ذینفع برسانند.

  ۴- مقرر گردید اداره امور عشایر ارائه خدمات مطلوب به عشایر را منوط به سوادآموزی نموده و با ایجاد  فراخوان و اطلاع رسانی به مناطق عشایری بی سوادان را ترغیب کرده و در صورت شرکت آنان در فعالیت های سوادآموزی و شرکت در آزمون در صورت قبولی پنج کیسه آرد به سوادآموزان اختصاص دهد.

  ۵-مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان شهرستان پی گیری های لازم در خصوص چگونگی خدمات پزشکی به صورت رایگان به سوادآموزان شرکت کننده در طرح انجام دهد. و هم چنین اسامی افراد بی سواد گروه سنی زیر ۵۰ سال شهر داراب در اختیار مدیریت آموزش و پرورش قرار گیرد.

   

   

   

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.