جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰ 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1654 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1566×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  طی نامه ای به معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس؛ اعتراض به تحرکات تنش زای استهبان در تخریب املاک مردم داراب حجه الاسلام صادقی در آیین عبادی سیاسی مطرح کرد: فشار حداکثری دشمن و اذناب داخلی آنها برای کاهش حضور مردم در انتخابات است رییس اداره صنعت، معدن، تجارت: کمبود برنج در بازار به دلیل عدم قیمت گذاری توسط دولت است فرماندار داراب در آخرین جلسه شورای اداری سال ۹۵:باید از حضور پرشور و همراهی مردم در عرصه های سیاسی و اقتصادی سال ۹۵ تشکر کرد موسوی رئیس دادگستری داراب از کاهش ۵هزار پرونده ورودی به دادگستری داراب خبر داد/ آنجایی که پای نظام در میان باشد و کسی بخواهد کوچکترین آسیبی به نظام وارد نماید هیچگونه تعارف و مماشاتی نخواهیم کرد مدیر کمیته امداد داراب:اجرای طرح احسان حسینی در داراب/ مردم نذورات خود را به کمیته امدادتحویل دهند پس از گذشت ۲۵ سال؛ جمعی از هنرجویان، هنرآموزان و دبیران هنرستان فنی هفده شهریور داراب گرد هم آمدند جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۹ خداحافظی علی اکبر عبداللهی، عضو شورای چهارم و پنجم از مردم داراب آمار مبتلایان به کرونا در کشور: ۲۲۰۱۸۰ نفر / در استان فارس: ۱۲۷۸۶ نفر / داراب: ۳۲۱ نفر

  رئیس دادگستری داراب: از سخنان امام جمعه لذت بردیم اما بیانیه نماینده همه ما ناراحت کرد

  شناسه : 7314 ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ 889 بازدید ارسال توسط :

  حجه الاسلام موسوی رئیس دادگستری شهرستان داراب به مناسبت هفته قوه قضائیه در پایان خطبه های نماز جمعه نهم تیرماه ضمن اعتراض به بیانیه دکتر انصاری نماینده مردم در مجلس که پس از خطبه های نماز عید فطر منتشر شد برخی فعالیت های دادگستری داراب در سال گذشته را تشریح کرد. به گزارش پایگاه تحلیلی […]

  رئیس دادگستری داراب: از سخنان امام جمعه لذت بردیم اما بیانیه نماینده همه ما ناراحت کرد
  پ
  پ

  حجه الاسلام موسوی رئیس دادگستری شهرستان داراب به مناسبت هفته قوه قضائیه در پایان خطبه های نماز جمعه نهم تیرماه

  ضمن اعتراض به بیانیه دکتر انصاری نماینده مردم در مجلس که پس از خطبه های نماز عید فطر منتشر شد برخی فعالیت های دادگستری داراب در سال گذشته را تشریح کرد.

  به گزارش پایگاه تحلیلی خبری عصر داراب نیوز؛ موسوی با اشاره به سخنان امام جمعه داراب در روز عید فطر گفت:  زمانی که ما خطبه های جنابعالی در عید فطررا شنیدیم  و تذکراتی که واقعا لازم بود در  رابطه با وضعیت شهرستان بیان کردید، لذت بردیم اما زمانی که آن بیانیه را در فضای مجازی دیدیم همه ما ناراحت شدیم؛ چرا که اجازه نخواهند داد که یک نفر زبان گویای مردم و مسائل و مشکلاتشان باشد، واقعا وضعیت شهرستان باید اینگونه باشد، که یک نفر مثل امام جمعه که نماینده ولی فقیه هستند و بالاترین مقام معنوی شهرستان هستند،  نتوانند مشکلات مردم را بیان کنند؟ کجا میخواهند بروند آنهایی که اینگونه فکر می کنند؟ و اینگونه می اندیشند که باید همه سکوت کنند؟

  رئیس دادگستری داراب با مباحث مطرح شده در جریان انتخابات اشاره کرد و گفت: ما برای نماینده محترم احترام قائلیم اما باید خوب خاطرشان باشد زمانی که بعد از انتخابات که شائبه های زیادی هم در بحث انتخابات بود، تنها کسی که باعث شد انتخابات داراب تأیید شود، شخص امام جمعه بود، مگر فراموش کرده اند، هنگامی که این همه شکایت ها و اما و اگرها در بحث انتخابات مجلس بود، سخنان امام جمعه محترم بود که مهر تأیید بر انتخابات زدند و گفتند که انتخابات داراب صحیح  و سالم برگزار شده است.  آن موقع هم کسانی انتقاد داشتند، اما به حرف امام جمعه احترام گذاشتند و هیچ شکایتی مطرح نکردند.

  موسوی در ادامه افزود: نماینده محترم در بیانیه خودشان گفتند که مشکلات داراب به خاطر این است که نماینده یک مرحله است. چرا نماینده محترم به این زودی تبلیغات را شروع کردید؟ اگر یک مرحله ای سخت است؛پس چرا آمدید؟ نمی آمدید تا همان نماینده قبل دو مرحله ای شود. اگر خوب است برای دیگران هم خوب است. اگر بد است برای شما هم بد است. ما حمایت و تکریم کردیم و اعلام کردیم هر کجا نیازی برای خدمتگزاری به مردم باشد؛ آماده هستیم. اما چرا اینگونه برخورد می شود؟ واقعاً داراب مشکل دارد. داراب مایه آبروریزی شده، ما خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را زیر سوال نمی بریم اما مشکلات و گرفتاری ها را می بینیم؛ دغدغه های مردم را می بینیم، می بینیم پرونده های زیادی که در دادگاه است. همه ما مسؤلیم. باید پاسخگو باشیم . کاش امام جمعه زودتر این تذکرات را می دادند  و مسولین هم به فکر مردم بودند، چرا وضعیت شهرستان ما به گونه ای باشد که انسان وقتی وارد داراب می شود که گویی وارد افغانستان می شود؟ وضعیت زیبایی شهر به این گونه، وضعیت جاده ها هم به این گونه، وضعیت آب در شهرستان که باید با تانکر آبرسانی کنند. در شهرستان لامرد سالها رئیس دادگستری بودم از استان کهکلویه و بویر احمد آب لوله کشی برای مردم لامرد آورده بودند. ایا برای داراب نمی شود آورد؟ نظام نظام توانمندی است، اما جاهایی که ما مشکل داریم خودمان نخواستیم و دنبال آن نرفتیم، ما پیگیری نکردیم، ما کوتاهی کردیم، ما مشکلات مردم را مشکلات خودمان ندانستیم.

  کدام امام جمعه  را می شناسید که اینقدر به فکر مردم باشد و از کار آنها بگوید . البته مردم خوب می دانند و خدمتگزاران خود را خوب می شناسند به جای اینکه ما بیائیم برای مردم توضیح بدهیم که چه کار کردیم صورت مسئله را پاک می کنیم. چرا باید  به کسی که از گرفتاری ها و مشکلات مردم می گوید حمله کنیم؟ هر کجا مشکل داریم من مسؤل نخواستم. نظام ما نظام توانمند و مقتدری است. چرا باید ۴۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف و دادگاه ها داشته باشیم؟ آیا همه این مشکلات که امروز سرآزیر داراب می شود به خاطر کوتاهی مسئولان در سنوات گذشته نیست ؟ اشتغال ایجاد نکردند، چرا جوان دارابی در لامرد کارگری کند؟ ما نمی خواهیم و پیگیری نمی کنیم. فقط به دنبال کارهای دوست و رفیق خودمان نباشیم.

  ثبت دیدگاه

  یک پاسخ برای “رئیس دادگستری داراب: از سخنان امام جمعه لذت بردیم اما بیانیه نماینده همه ما ناراحت کرد”
  1. حرف حساب