شنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۱ 28 صفر 1444 Saturday, 24 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1792 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1571×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  دفتر نمایندگی میراث فرهنگی درشهرستان داراب به اداره تبدیل شد طرح احداث کارخانه آهک هیدراته و کربنات کلسیم رسوبی در شهرستان داراب نقدی بر گفتار استاندار فارس/ آقای استاندار؛ از دیگ استانداری فارس آبی برای مردم داراب گرم نمی شود رییس جمهور در جلسه ستاد مبارزه با کرونا مطرح کرد: آغاز به فعالیت مدارس و دانشگاهها از ۱۵ شهریور ماه /تعطیلی پنجشنبه مدارس حذف می شود قاسمپور فرماندار داراب: چنانچه کشوری نتواند در زمینه پدافتد غیرعامل مؤثرعمل کند قطعاً حیات سیاسی، اقتصادی آن به مخاطره خواهد افتاد فرماندار درمراسم جشن گلریزان: باید با آموزش و فرهنگسازی مشکلات را از ریشه حل کرد/ کمک ۳۱ میلیون تومانی مردم داراب برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد حضور رضایت بخش دکتر ایمانیه در بخش فورگ/ از وعده ۱٫۵ میلیاردی برای درمانگاه تا حضور سه پزشک در فورگ نیمه پر لیوان؛ اداره هایی که مردم بخش فورگ کمترین انتقاد را نسبت به آنها داشته اند داروی کنترل کرونا در ایران وجود دارد مهندس احمدپور رئیس مخابرات داراب : سرقت کابل های مخابراتی در داراب تبدیل به یک بحران شده است/ این سرقت ها ۷۰۰ میلیون خسارت روی دست مخابرات گذاشته است

  رئيس جهادكشاورزي داراب عنوان كرد: بدهی کشاورزان به امور اراضی پرداخت می‌شود

  شناسه : 563 ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳ 438 بازدید ارسال توسط :

  رئيس جهاد كشاورزي شهرستان داراب در خصوص پرداخت نشدن مال‌الجاره زمین‌های واگذاری امور اراضی، از سوي کشاورزان آن شهرستان، تاكيد كرد كه اين بدهي‌ها به شكل كامل پراخت خواهد شد. به گزارش عصر داراب سيدي در گفت‌ و گو با خبرنگار ايسنا منطقه فارس در داراب، گفت: جهاد کشاورزی شهرستان داراب قبلا به متقاضيان احداث […]

  رئيس جهادكشاورزي داراب عنوان كرد: بدهی کشاورزان به امور اراضی پرداخت می‌شود
  پ
  پ

  رئيس جهاد كشاورزي شهرستان داراب در خصوص پرداخت نشدن مال‌الجاره زمین‌های واگذاری امور اراضی، از سوي کشاورزان آن شهرستان، تاكيد كرد كه اين بدهي‌ها به شكل كامل پراخت خواهد شد.
  به گزارش عصر داراب سيدي در گفت‌ و گو با خبرنگار ايسنا منطقه فارس در داراب، گفت: جهاد کشاورزی شهرستان داراب قبلا به متقاضيان احداث باغ، ايجاد مزرعه و اجراي طرح‌هاي دامداري و ديگر طرح‌هاي صنعتي در حوزه كشاورزي، كه در كميته استعداديابي مصوب شده باشد، زمين واگذار مي‌كرد.
  وي ادامه داد: در گذشته كه اجازه برداشت از سفره‌هاي آب زيرزميني وجود داشت و زمين‌هايي نيز واگذار شد، اما اكنون و با توجه به شرايط خشكسالي و ممنوعيت برداشت آب، اين واگذاري‌ها نيز متوقف شده است زيرا يكي از شروط، تائيديه اداره آب در خصوص امكان دسترسي به منابع بوده است.
  سيدي با بيان اينكه تنها براي تامين آب مورد نياز طرح‌هاي مرغ‌داري و دام‌داري و مشروط به تائيد اداره آبفا روستايي، امكان واگذاري زمين وجود دارد، خاطرنشان كرد: برای احداث باغ، تولید علوفه و یا احداث مزرعه این واگذاری ها ممنوع شده است.
  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان داراب گفت: اراضي واگذاري در سال‌هاي كشاورزي از سوي اين سازمان به متقاضيان، به شكل مشاع بوده و سالانه مبلغي تحت عنوان مال‌الاجاره براي آن در نظر گرفته شده است.
  وي ادامه داد: موضوع مال‌الاجاره، از سال ۷۴ جدي‌تر و مبلغ مال‌الاجاره هم توسط کمیسیون تقویم، مرکب از کارشناسانی از اداره دارائی، جهاد کشاورزی و ثبت اسناد براساس قیمت منطقه‌ای مشخص شد.
  سيدي با بيان اينكه اراضي واگذار شده براي كشت علوفه، حدود ۴۵۰۰ هکتار است، خاطرنشان كرد: برخي از کسانی که زمین از امور اراضی تحویل گرفتند، طي سال‌هاي گذشته برای پرداخت مال الاجاره مراجعه نکرده‌اند، به‌طوريكه برخي موارد ممكن است افرادي از سال ۷۴ تاكنون هیچ اجاره‌ای پرداخت نکرده باشند.
  وي با تصريح اينكه افراد بدهكار براساس قانون بايد بدهي خود بابت مال‌الاجاره را براساس آخرين قيمت منطقه‌اي، پرداخت كنند، گفت: براي مثال اگر قیمت اجاره يك زمين در سال ۷۴ به ازاء هر متر مربع زمین ۲۰۰ ریال بوده و امسال به ۵۰۰ ریال افزایش یافته باشد، کشاورز باید به عنوان جریمه تمامی بدهی از سال ۷۴ تا کنون را بر اساس قیمت ۵۰۰ ریال به ازاء هر متر مربع پرداخت کند.
  سيدي گفت: حال اگر این مبلغ را برای یک هکتار (۱۰ هزار مترمربع) تعمیم دهیم و در تعداد سال‌هایی که بدهی پرداخت نشده است ضرب كنيم، رقم قابل توجهي خواهد بود و با در نظر گرفتن مشكلات ناشي از خشكسالي و كاهش شديد درآمد كشاورزان، پرداخت چنين مبالغي بسيار دشوار است.
  وي اضافه كرد: براي حل اين مشكل، آقاي توكلي مديركل واگذاري سازمان امور اراضي كشور سفري به داراب داشتند و در جلسه‌اي با حضور نماينده مردم اين شهرستان در مجلس و مدير امور اراضي امور اراضي استان فارس، تفاهم‌نامه‌اي امضا شد كه براساس برنامه‌اي مشخص و با در نظر گرفتن شرايط كشاورزان، بدون آنكه به بهره‌بردار فشار وارد كنيم، مال‌الجاره اخذ شود.

  ثبت دیدگاه

  2 دیدگاه برای “رئيس جهادكشاورزي داراب عنوان كرد: بدهی کشاورزان به امور اراضی پرداخت می‌شود”
  1. درود برنماینده دلسوز جناب دکتر احمدی که خدایی بفکر همه اقشار جامعه بخصوص قشر تولیدکننده یعنی کشاورزان هست. انشاا… باپیگیری ایشان و مدیر زحمتکش جهاد کشاور ی جناب مهندس سیدی کشاورزان دغدغه ای نخواهند داشت . به امید دارابی اباد

  2. متاسفان امور اراضی با همکاری کمیسیون استعدادیابی و منابع طبیعی قبل از مراحل قانونی(اجرای ماده ۱۳)واثبات مالکیت منابع طبیعی اقدام به واگاری اراضی به مردم بیچاره نموده وپس از واگذاری علی رغم اینکه مقرر بوده پس از ۵سال سند واگذاری صادر نمایند بدلیل عدم اجرای ماده۱۳امکانپذیر نگردیدهوحالا می خواهند از مردم جریمه اخذ کنند این چه عدالتی است قانونا دستکاهای متولی باید خسارت اینگونه افراد پرداخت نمایند