سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲ 18 ذو القعدة 1444 Tuesday, 6 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1848 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1572×
 • اوقات شرعی

 • جزئیات قوانین کرونایی مدارس اعلام شد

  شناسه : 11730 ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳ 605 بازدید ارسال توسط :

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در میزگرد بازگشایی مدارس در سی و چهارمین اجلاس سالانه رؤسا و مدیران وزارت آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: در شرایط زرد در دوره متوسطه اول هر دانش‌آموز دو روز آموزش حضوری دارد […]

  جزئیات قوانین کرونایی مدارس اعلام شد
  پ
  پ

  به گزارش پایگاه خبری عصر داراب نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در میزگرد بازگشایی مدارس در سی و چهارمین اجلاس سالانه رؤسا و مدیران وزارت آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: در شرایط زرد در دوره متوسطه اول هر دانش‌آموز دو روز آموزش حضوری دارد یعنی در مجموع ۴ روز آموزش حضوری داریم، اما دانش‌آموزان باید در قالب دو گروه به مدرسه بیایند و یک روز هم آموزش مجازی است.

  وی افزود: به نظر می‌رسد در وضعیت زرد و قرمز خواهیم چرخید بنابراین مدارس باید نوار‌های رنگی در راهرو‌ها و حیاط مدرسه به منظور راهبری امنیت دانش‌آموزان نصب کنند همچنین دانش‌آموزان را در فضا‌های مختلف پخش کنیم و در قالب گروه‌های کوچک زنگ تفریح به حیاط مدرسه بیایند همچنین زنگ تربیت بدنی ممنوع است.

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: باید تلاش کنیم از حجم وسایل دانش‌آموزان را در کوله پشتی‌ها کم کنیم و راهنمایی برای استفاده از فضا‌های عمومی قرار بگیرد با توجه به تمام این عوامل می‌توان کیفیت در اداره مدرسه را در شرایط کرونا رقم زد.

  کمرئی ادامه داد: برای بازگشایی مدارس تابع نظرات ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم بنابراین منتظر نتایج بررسی‌های ستاد ملی کرونا هستیم اگر اعلام کردند وضعیت قرمز است، مدارس را به صورت حضوری نداریم، در شرایط زرد برنامه بازگشایی را خواهم داشت همچنین هر استانی که در مرحله هشدار است می‌تواند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس را داشته باشد.

  وی با تأکید بر ضرورت توجه به تراکم دانش‌آموزان در راهروها، کلاس‌های درس، حیاط و سرویس مدارس متذکر شد: زمان بندی حضور دانش‌آموزان باید به گونه‌ای باشد که فقط فقط با همکلاسی‌ها و معلمان خود در ارتباط باشند.

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در حال بررسی است تا برخی محتوا‌ها را به صورت خودخوان آموزش داد.

  وی در پایان مطرح کرد: همراهی با دغدغه خانواده‌ها بسیار مهم است برخی از آن‌ها ممکن است در این شرایط نگران باشند و نیامدن فرزندشان به مدرسه را مطرح کنند، اما باید به آن‌ها اطمینان داد پروتکل‌ها با دقت رعایت می‌شود.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.