یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1759 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1571×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  ۱۹ دستگاه ماینر قاچاق در داراب کشف شد همایش مدافعان حریم خانواده در سمینار راهکارهای بهبود شرایط مصرف آب مطرح شد: سیدی: ۹۰ درصد از باغات و ۴۰ درصد از مزارع شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده است/ ارجمند: ۹۴ درصد آب های زیر زمینی در بخش کشاورز مصرف می شود شرایط دریافت تسهیلات بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان توسط بانک مرکزی اعلام شد مطالبه گری مردم داراب برای اصلاح خط مرزی در نماز جمعه/ امام جمعه داراب: مردم داراب از اجرای خط مرزی کوتاه نمی آیند کشف کود شیمیایی قاچاق در “داراب اولین جشن ازدواج دانشجویی در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب برگزار شد/ مسوولین نه آمدند، نه کمک کردند کردند کشف ۶۰۰ قلم دارو و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در داراب سرپرستان خانوار مکلف هستند از ۱۹ فروردین ماه نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه املاک و اسکان اقدام کنند / یک اقامتگاه دائمی در شهر محل سکونت و یک اقامتگاه فرعی در شهری غیر از محل سکونت، مشمول مالیات نیست فرماندار ویژه داراب: تمامی عزیزانی که از شهر مقدس قم وارد داراب شده اند در منازل خود بمانند

  بررسی وضعیت مدیریت پارک های داراب، اندکی فضای سبز و تٱسیساتی غیر قابل استفاده

  شناسه : 13605 ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷ 329 بازدید ارسال توسط :

  پایگاه خبري تحلیلی عصر داراب نیوز، غلامرضا عباسی: در حال حاضر که بحث انتخاب شهردار و مدیریت شهری نقل محافل و مجالس در کل کشور گردیده، لازم است نگاهی به یکی از شاخصه های مهم شهری داشته باشیم. قطعاً پارک ها جزو مهمترین مولفه های شهری هستند که تمام رشته ها و تخصص های تاسیساتی […]

  بررسی وضعیت مدیریت پارک های داراب، اندکی فضای سبز و تٱسیساتی غیر قابل استفاده
  پ
  پ

  پایگاه خبري تحلیلی عصر داراب نیوز، غلامرضا عباسی:

  در حال حاضر که بحث انتخاب شهردار و مدیریت شهری نقل محافل و مجالس در کل کشور گردیده، لازم است نگاهی به یکی از شاخصه های مهم شهری داشته باشیم.
  قطعاً پارک ها جزو مهمترین مولفه های شهری هستند که تمام رشته ها و تخصص های تاسیساتی و شهری را در خود جای داده اند که می توانند نمایانگر توانمندی و بلوغ مدیریتی یک شهر باشند و از نظر دیگر بایستی به عنوان مکانی جهت استراحت موقتی مسافران و تفرجگاهی برای شهروندان آن شهر قلمداد شوند.


  با نگاهی به پارک ها و فضای شهری داراب آنچه فوراً به ذهن متبادر می شود فضای سبز نسبتاً مناسب و رو به بهبود اما تاسیسات فوق العاده ضعیف و رو به تخریب است.
  بعنوان یک شهروند مطالبه گر در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۴تمام پارک ها و فضای تفریحی شهر داراب را مورد بررسی و بازدید قرار دادم، علی رغم تلاش ها و زحمات زیادی که انجام گرفته اما وضع موجود اصلاً قابل قبول نبود.
  آنچه فضای سبز نسبتاً خوب و محیط فرش شده مناسب را تحت تاثیر قرار می دهد مبلمان ضعیف، روشنایی ناقص، وسایل بازی معیوب، آبخوری های زیر صفر و البته سرویس های بهداشتی کثیف، ناقص، معیوب، تخریب شده و خجالت آور است.
  به طوریکه تقریبأ هیچ یک از توالت و دستشوئی ها قابل استفاده و بهداشتی نبودند،ضمن اینکه ۸۰درصد از آبنماهای موجود هم غیر فعال، معیوب و از رده خارج هستند.


  علی رغم هزینه کرد بیت المال و ساخت فیزیکی سازه ها اما به ظاهر نبود متولی و مدیریت مناسب در این بخش باعث شده تقریباً هیچ یک از پارک ها و فضای  شهری داراب سرویس بهداشتی قابل استفاده(با اطمینان خاطر)نداشته باشد.و آن حداقلی هم که در دو پارک(دارابگرد و خلیج فارس)وجود دارد به علت نبود مایع بهداشتی و عدم نظافت قابل قبول نبود.


  لذا ضروریست در دوره جدید این نقطه ضعف جدی که موفقیت های دیگر را تحت تاثیر قرار داده مورد توجه فوری قرار گرفته و اصلاح گردد تا عموم همشهریان و مسافران محترم با آرامش خاطر از پارک ها و فضای شهری استفاده کنند.به امید روزهای بهتر.(تصاویر  تمام مکان های مورد نظر در روز ذکر شده در آرشیو موجود است.)

   

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.