یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1645 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1566×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  پیکر شهید محمد باقر حسینی از شهدای مرزبانی؛ در زادگاهش روستای قلعه بیابان داراب آرام گرفت از سفینه فضایی تا سقوط بالگرد/ شایعاتی که داراب را در صدر خبرها قرار می دهد فرودی رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان داراب: محدودیت های کرونا تا ۱۰ آبان ماه تمدید شد آقای دژپسند، ۳۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی دولت از بورس به چه قیمتی؟ پاسخ کوبنده دارابی ها به اغتشاشگران در راهپیمایی ۱۶ دی ماه در کمتر از موعد مقرر؛ محل نصب دستگاه MRI در بیمارستان داراب آماده شد/ بهانه ای برای تعویق در نصب MRI در داراب وجود ندارد دلایل جغرافیایی نام گذاری خلیج فارس بر خلیج جنوب ایران شناسایی ۹مورد جدید مثبت به کرونا در شهرستان داراب/ آمار مبتلایان به ۹۸۹ نفر رسید تاجگردون معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری فارس در جلسه شورای اداری داراب مطرح کرد: اعتبارات ملی فارس ۴۳ درصد افزایش و سهم ۲ درصد نفت وگاز استان۱۲ درصد کاهش یافت دکتر امین رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی داراب: ناگزیریم به سمت علمی شدن بخش کشاورزی و منابع طبیعی حرکت کنیم

  بررسی وضعیت مدیریت پارک های داراب، اندکی فضای سبز و تٱسیساتی غیر قابل استفاده

  شناسه : 13605 ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷ 80 بازدید ارسال توسط :

  پایگاه خبري تحلیلی عصر داراب نیوز، غلامرضا عباسی: در حال حاضر که بحث انتخاب شهردار و مدیریت شهری نقل محافل و مجالس در کل کشور گردیده، لازم است نگاهی به یکی از شاخصه های مهم شهری داشته باشیم. قطعاً پارک ها جزو مهمترین مولفه های شهری هستند که تمام رشته ها و تخصص های تاسیساتی […]

  بررسی وضعیت مدیریت پارک های داراب، اندکی فضای سبز و تٱسیساتی غیر قابل استفاده
  پ
  پ

  پایگاه خبري تحلیلی عصر داراب نیوز، غلامرضا عباسی:

  در حال حاضر که بحث انتخاب شهردار و مدیریت شهری نقل محافل و مجالس در کل کشور گردیده، لازم است نگاهی به یکی از شاخصه های مهم شهری داشته باشیم.
  قطعاً پارک ها جزو مهمترین مولفه های شهری هستند که تمام رشته ها و تخصص های تاسیساتی و شهری را در خود جای داده اند که می توانند نمایانگر توانمندی و بلوغ مدیریتی یک شهر باشند و از نظر دیگر بایستی به عنوان مکانی جهت استراحت موقتی مسافران و تفرجگاهی برای شهروندان آن شهر قلمداد شوند.


  با نگاهی به پارک ها و فضای شهری داراب آنچه فوراً به ذهن متبادر می شود فضای سبز نسبتاً مناسب و رو به بهبود اما تاسیسات فوق العاده ضعیف و رو به تخریب است.
  بعنوان یک شهروند مطالبه گر در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۴تمام پارک ها و فضای تفریحی شهر داراب را مورد بررسی و بازدید قرار دادم، علی رغم تلاش ها و زحمات زیادی که انجام گرفته اما وضع موجود اصلاً قابل قبول نبود.
  آنچه فضای سبز نسبتاً خوب و محیط فرش شده مناسب را تحت تاثیر قرار می دهد مبلمان ضعیف، روشنایی ناقص، وسایل بازی معیوب، آبخوری های زیر صفر و البته سرویس های بهداشتی کثیف، ناقص، معیوب، تخریب شده و خجالت آور است.
  به طوریکه تقریبأ هیچ یک از توالت و دستشوئی ها قابل استفاده و بهداشتی نبودند،ضمن اینکه ۸۰درصد از آبنماهای موجود هم غیر فعال، معیوب و از رده خارج هستند.


  علی رغم هزینه کرد بیت المال و ساخت فیزیکی سازه ها اما به ظاهر نبود متولی و مدیریت مناسب در این بخش باعث شده تقریباً هیچ یک از پارک ها و فضای  شهری داراب سرویس بهداشتی قابل استفاده(با اطمینان خاطر)نداشته باشد.و آن حداقلی هم که در دو پارک(دارابگرد و خلیج فارس)وجود دارد به علت نبود مایع بهداشتی و عدم نظافت قابل قبول نبود.


  لذا ضروریست در دوره جدید این نقطه ضعف جدی که موفقیت های دیگر را تحت تاثیر قرار داده مورد توجه فوری قرار گرفته و اصلاح گردد تا عموم همشهریان و مسافران محترم با آرامش خاطر از پارک ها و فضای شهری استفاده کنند.به امید روزهای بهتر.(تصاویر  تمام مکان های مورد نظر در روز ذکر شده در آرشیو موجود است.)

   

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.