دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 Monday, 1 March , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1473 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 1565×
 • اوقات شرعی

 • جدیدترین اخبار

  وزیر اطلاعات خبر داد: دستگیری تروریست‌های تکفیری با بیش از ۱۰۰ کیلو مواد انفجاری در استان فارس افتتاح و بهره برداری از دو طرح دامپروری پرورش گوسفند و همچنین آشیانه و سایت پروازی بالگرد اورژانس داراب در دهه مبارک فجر انجام شد واکاری مزارع تنک شده پنبه داراب با استفاده از نشاهای تولیدی با همت و تلاش شهرداری و شورای اسلامی شهر دوبرجی، تمام خیابان های این شهر آسفالت شده است بازدید معاون پژوهشی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس از پژوهش سرای آموزش و پرورش داراب غربالگری کرونا در بین عشایر شهرستان داراب ۳۵ کیلو حشیش در رستاق کشف شد با حضور قهرمانان و پیشکسوتان ورزش فارس؛ از سید ضیاء کمانه، قهرمان و رکوردار بلامنازع دو ۱۱۰متر با مانع کشور تجلیل شد علی مظفری در آئین تودیع خود گفت: الان که از داراب می روم از هیچ کس ناراحت نیستم و تا پایان عمر خودم را یک دارابی می دانم/ بیش از یک ششم چهار خطه های استان در شهرستان داراب در حال اجراست معاون استانداری فارس: اجرای قاطعانه طرح فاصله گذاری اجتماعی در فارس/ توقیف یک ماهه خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار رانندگان متخلف

  با حضور مدیر امور ارضی فارس؛ نشست تخصصی تغییر کاربری اراضی در مدیریت جهاد کشاورزی داراب برگزار شد/ سامانه ۱۳۱در خصوص گزارش تغییرکاربری ها و خاک برداری های غیرمجاز اراضی کشاورزی راه اندازی شد

  شناسه : 5408 ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰ 391 بازدید ارسال توسط :

  با حضور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس، نماینده مردم در مجلس ، فرماندار و دیگر مسئولین  شهرستان داراب نشست تخصصی تغییر کاربری اراضی در مدیریت جهاد کشاورزی داراب برگزار شد. مهندس ارغون مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس باذکر وظایف حوزه کاری خود،  اهم آنها را امور واگذاری (از واگذاری زمین تا […]

  با حضور مدیر امور ارضی فارس؛ نشست تخصصی تغییر کاربری اراضی در مدیریت جهاد کشاورزی داراب برگزار شد/ سامانه ۱۳۱در خصوص گزارش تغییرکاربری ها و خاک برداری های غیرمجاز اراضی کشاورزی راه اندازی شد
  پ
  پ

  با حضور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس، نماینده مردم در مجلس ، فرماندار و دیگر مسئولین  شهرستان داراب نشست تخصصی تغییر کاربری اراضی در مدیریت جهاد کشاورزی داراب برگزار شد.

  مهندس ارغون مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی فارس باذکر وظایف حوزه کاری خود،  اهم آنها را امور واگذاری (از واگذاری زمین تا صدور سند)، حوزه حفظ کاربری (مجوز تغییر کاربری های مجاز-تبصره۱،۴) و حوزه ساماندهی(پرونده های اصلاحات ارضی دهه ۴۰ ،کشت موقت ، اراضی خالصه ) عنوان نمود.

  ارغون  با اشاره به اهمیت حفظ زمین بعنوان بستر تولید گفت: حداقل رسالت ما این است که زمین به عنوان بستر اصلی تولید وسرمایه گذاری حفظ شود و در واگذاری ها باید به نحوی عمل نمود که کلیه مسائل  مرتبط با آن رعایت گردد . اخیرا باقانون رفع تداخلات یک پتا نسیل بسیار عالی ایجاد شده است که اراضی ملی و کشاورزی که با هم تداخل دارند، بخشی در کمیسیون ماده واحده مطرح و پلاکهای اصلاحات اراضی در حال تعیین تکلیف شدن است .

  انصاری نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه اجرای آبیاری تحت فشار بهره وری را بالا می برد اظهار داشت: دربخش کشاورزی باید بتوانیم توان صادراتی کشور با کاهش هزینه ها زیاد کنیم که یکی از راههای آن توسعه کشت گلخانه ای با استفاده از تکنولوژی روز است و  اگر کسی می خواهد کارجدیدی راه اندازی بکند حتما از تکنولوژی روز دنیا استفاده کند تا از  این ناحیه متضرر نشود.

  قاسمپور فرماندارشهرستان در این جلسه با توجه به اینکه از زمان تصدی مهندس ارغون شاهد تحول خوبی در واگذاری و تغییر کاریری اراضی بوده ایم بیان داشت:  دراین مدت مردم احساس رضایت دارند. قاسمپور با اشاره به اینکه  دنبال آن نیستیم که قانون اجرا نشود اظهار داشت: شهرستان داراب در مرز دو استان امنیتی  کشور شامل هرمزگان و کرمان قرار گرفته و با توجه به تبعات منفی خشکسالی  و مهاجرت مردم به شهر و فقیر و کم توان شدن مردم، خواستار آن هستیم که به نحوی قانون اجرا گردد که مشکل مردم حل شود . وی در بخشی ازسخنان از بروکراسی اداری انتقاد موجود در امور اراضی انتقاد کرد و بیان داشت: باید تغییر کاربری اراضی تسریع  شود  و در واگذاری اراضی جهت کارهای تولیدی تسهیل بعمل آید و بوروکراسی اداری حذف گردد. این مقام مسئول باتوجه به وجود پتانسیل های خوب در شهرستان داراب چهت کشت گیاهان دارویی ودرراستای اشتغال زایی جوانان خواستار واگذاری اراضی شیب دار و مستعد جهت کشت گیاهان دارویی به جوانان شدند.

  خورشیدی دادستان شهرستان دراین جلسه  با اشاره  ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر گفت: قلع و قمع ساخت و  سازهای غیر مجاز درحاشیه شهر باید  به صورت بروز شده باشد  و نه زمانی که ساخت و ساز پیشرفت زیادی کرده باشد. خورشیدی درجهت تسهیل روند کار و انجام به روزجلوگیری از تغییر کاربری اراضی توصیه نمود: ادارات مرتبط ضابطین خود را به دادگستری معرفی کنند تا پس ازصدور کارت چهت آنان ، انجام امور قضایی در حوزه زمین تسریع گردد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دراین جلسه باتشکر از نماینده و فرماندار شهرستان و ادارات مختلف جهت همراهی و پی گیری در پرداخت غرامت  به کشاورزان از جمله مشکلات مهم شهرستان را خشکسالی و بحران آب، زوال مرکبات و تسهیلات  لازم جهت بخش کشاورزی عنوان کرد.

  سیدی ضمن ابرازخورسندی از تذکر نماینده شهرستان به وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس درخصوص زوال مرکبات، از اعزام تیم مشترک دانشگاه تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به شهرستان خبر داد که هنوز منتج به نتیجه نهایی نشده است ونیاز به پی گیری دارد. وی از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواستار دنبال کردن اعتبارات آبیاری تحت فشار، اخذ تسهیلات جهت واحدهای تولیدی دامی و باغی از طریق مجاری قانونی شد. سیدی  از راه اندازی سامانه  ۱۳۱در خصوص گزارش  تغییرکاربری ها، خاک برداری های غیرمجاز، اجور معوقه و اختصاص یکدستگاه وسیله نقلیه به شهرستان تشکر نمودند.

  img_1659 img_1660 img_1682

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.